04 Lis 2019

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC W BIBLIOTECE ZSS

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTECE ZSS

W dniach 21.10.2019 – 25.10.2019 r. w bibliotece szkolnej obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.
Święto to zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego w 1999 r.

W tych dniach uczniowie mogli brać udział w różnych atrakcjach zorganizowanych w bibliotece przez nauczycieli bibliotekarzy: Ilonę Gibałę oraz Rafała Bąka.

„Włącz audiobooka” to  słuchanie podczas przerw audiobooków dostępnych w bibliotece. Pierwsze pięć osób, które rozpoznały tytuł i autora książki wygrywały słodki upominek. Kolejnym konkursem cieszącym się ogromnym zainteresowaniem był „Zgadnij kto to… ?”, w którym uczniowie rozpoznawali karykaturę pisarza.

Ponadto w bibliotece wyrosło „ jesienne drzewko”, czyli  wystawa interaktywna przedstawiająca preferencje czytelnicze nauczycieli i uczniów ,,Samochodówki”. Najciekawsze pozycje  warte przeczytania zostaną zakupione do biblioteki. Zainteresowani mogli  również zwiedzić wystawę pt. „Książki naszych noblistów”.

Wszystkie te przedsięwzięcia cieszyły się ogromną popularnością wśród uczniów, a nagrody ufundowane przez Radę Rodziców uatrakcyjniły obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.