19 Wrz 2014

Uczeń "Samochodówki" - laureat konkursu wiedzy o Unii Europejskiej w Brukseli

19 września 2014 r. odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o Unii Europejskiej, który został zainicjowany przez biuro poselskie pana Zbigniewa Kuźmiuka. Dwudziestu uczniów klas maturalnych zmagało się z pytaniami związanymi z powstaniem oraz funkcjonowaniem zjednoczonej Europy. Szczęśliwym zwycięzcą okazał się uczeń klasy 4 c Beniamin Nowocień. Nagrodą w konkursie był wyjazd do Brukseli ufundowany przez biuro poselskie Z. Kuźmiuka.

Wycieczka do Brukseli odbyła się w dniach 11-15 października 2014 r. W programie wycieczki był między innymi przejazd centralnymi dzielnicami Brukseli do Atomium, zwiedzanie miast Brugia i Gandawa, zwiedzanie Parlamentu Europejskiego, udział w prelekcji na temat pracy i roli Parlamentu Europejskiego, spotkanie i rozmowa z posłem Zbigniewem Kuźmiukiem, zwiedzanie Planetarium i wiele innych atrakcji. Uczeń „Samochodówki” po przyjeździe z wycieczki podzielił się wrażeniami z wyjazdu, podkreślając przede wszystkim świetną organizację oraz niezapomniane emocje i wspomnienia.

Test wiedzy opracowała i przeprowadziła pani Renata Cywka, nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w Zespole Szkół Samochodowych.

Czytany 3290 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 25 czerwiec 2015 09:03