29 Paź 2014

Wycieczka zawodowa klas lotniczych technikum do Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie

Uczniowie klas 1ml, 2ml i 3ml, wraz z opiekunami koła lotniczego : mgr inż. Andrzejem Foktem, mgr inż. Dariuszem Biesiagą i mgr inż. Arkadiuszem Hernikiem wzięli udział w wycieczce szkolnej, zrealizowanej w ramach działalności koła lotniczego.

Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z historią i rozwojem lotnictwa poparte „żywymi” przykładami, usystematyzowanie wiedzy zdobytej na zajęciach teoretycznych z budowy płatowców i silników statków powietrznych, oraz zachęcenie do samodzielnego poszerzania swojej wiedzy z dziedziny ogólno pojętego lotnictwa. Ekspozycja, zgromadzona w budynku muzeum i na terenie byłego lotniska Kraków-Czyżyny, pochłonęła pięć godzin zwiedzania, po których pozostał niedosyt – ciężko nacieszyć się takimi zabawkami :)

Czytany 3574 razy Ostatnio zmieniany sobota, 06 czerwiec 2015 12:47