22 Paź 2014

„Kto czyta książki, ten żyje podwójnie”

(1 głos)

W październiku po raz kolejny świętowaliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym roku obchodzony był pod hasłem „Kto czyta książki, ten żyje podwójnie”. tej okazji nauczyciele bibliotekarze Monika Wójtowicz i Rafał Bąk zainicjowali akcję pt. „Podaruj książkę naszej bibliotece”. Celem jej było wzbogacenie księgozbioru o ciekawe pozycje książkowe jak również zachęcenie młodych ludzi do sięgnięcia po literaturę. I tak otrzymaliśmy książki pochodzące z prywatnych źródeł darczyńców m.in. od Prezydenta Polski Pana Bronisława Komorowskiego, Wiceprezydenta Radomia Pana Ryszarda Fałka, Radnego Rady Miejskiej Pana Włodzimierza Bojarskiego, Honorowego Obywatela Miasta Radomia Pana Lecha Wałęsy i wielu innych ludzi związanych z naszym regionem.

W ramach obchodów MMBS ogłoszony został również cykliczny konkurs pt. „W świecie techniki”, w którym uczniowie odpowiadają na pytania z dziedziny motoryzacji i techniki. Zarówna akcja jak również konkurs cieszyły się dużym zainteresowaniem.

W imieniu naszych czytelników wszystkim darczyńcom składamy serdeczne podziękowania.

Czytany 3429 razy Ostatnio zmieniany środa, 10 czerwiec 2015 18:21