21 Lis 2017

Radomska "Samochodówka" przygotuje auto do długiej wyprawy po Ameryce

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Uczniowie „Samochodówki” przygotują Polskiego Fiata 126p dla znanego podróżnika, Arkadego Fiedlera. Popularnego „malucha” czeka wyprawa licząca niemal 30 tysięcy kilometrów!

Arkady Fiedler, przejechał maluchem przez Azję i Afrykę. Teraz planuje wyprawę przez obie Ameryki. Trasa liczyć ma niemal 30 tysięcy kilometrów. W niezwykłą podróż wybiera się Polskim Fiatem 126p. Znany podróżnik powierzył przygotowanie samochodu do wyprawy uczniom i nauczycielom Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu. W poniedziałek przyjechał do Radomia, aby oficjalnie przekazać pojazd i spotkać się z uczniami. W ciągu najbliższych miesięcy „maluch” poddany zostanie pracom modernizacyjnym. Planowane jest wykonanie prac blacharskich i lakierowanie nadwozia. O etapach przygotowania malucha do podróży będziemy informować na bieżąco.

 

"Arkady Paweł Fiedler, wnuk słynnego podróżnika i pisarza, przyjechał wczoraj do Zespołu Szkół Samochodowych. Przyjechał fiatem 126p i zostawił auto. Nauczyciele i uczniowie mają je przygotować "perfekt", żeby można było nim pokonać trasę przez dwie Ameryki.

Przyjechał specjalnie do Radomia, z podpoznańskiego Puszczykowa, zielonym "maluchem", oblepionym naklejkami oraz wypisanymi na masce imionami i nazwiskami. Przyjechał niezwykły gość, niezwykłym autem do "Samochodówki". Szkole została powierzona niezwykła misja: przygotowania fiata 126p na niezwykłą wyprawę - podróży przez dwie Ameryki..." / Roman Furciński/

Czytaj więcej:

Radomska "Samochodówka" przygotuje auto do długiej wyprawy po Ameryce

Przystanek Radom na trasie podróżnika

Ameryki - kolejna wyprawa Arkadego Pawła Fiedlera

Arkady Fiedler- PoDrodze

Uczniowie z Radomia wyremontują malucha

 

Czytany 1803 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 23 listopad 2017 17:54
ZSS

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu - 2016

Mapa serwisu

Projekt i wykonanie 2015:   

Ta strona internetowa używa ciasteczek "cookies" dla zapewnienia właściwego działania wszystkich dostępnych funkcji. Jeśli się z tym nie zgadzasz możesz określić sposób przechowywania "cookies" w swojej przeglądarce internetowej. Wiedz jednak, że może to doprowadzić do wstrzymania prawidłowego działania tej strony internetowej.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

We have 14 guests and no members online