19 Gru 2017

Radosław Burek zwycięzcą w konkursie Technik-Absolwent

(1 głos)

Dnia 7 grudnia br. w siedzibie Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich (SIMP) w Warszawie odbyło się wręczenie nagród w konkursie Technik-Absolwent. Jest to już jedenasta edycja tego ogólnopolskiego konkursu. Celem stawianym przez organizatorów jest propagowanie młodzieży uzdolnionej technicznie oraz szkół technicznych, z których laureaci się wywodzą, w środowisku technicznym, akademickim i szeroko pojętym społeczeństwie. Komisja konkursowa bierze pod uwagę wyniki na egzaminie maturalnym i zawodowym, udział w konkursach technicznych oraz udział w pozaszkolnych formach dokształcania zawodowego.

Nasz tegoroczny absolwent, Radosław Burek, uczeń Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu, zajął w bieżącej edycji I miejsce w specjalności technik pojazdów samochodowych. W czasie pobytu w naszej szkole dał się poznać z pracowitości i wytrwałości. Z sukcesami wielokrotnie brał udział w konkursach zawodowych o zasięgu krajowym i wojewódzkim, m.in. w Olimpiadzie Techniki Samochodowej (finalista), Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Samochodowej, Ogólnopolskich Mistrzostwach Młodych Mechaników (3 miejsce), Turnieju Samochodowej Wiedzy Technicznej (1 miejsce) i Międzywojewódzkim Turnieju Mechaników Samochodowych (1 miejsce).

To jest już drugi absolwent Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu, który został laureatem w tym konkursie. W roku 2016 Norbert Wydra dostał najwyższe wyróżnienie w tym konkursie przyznawane za uzyskanie największej liczby punktów spośród wszystkich laureatów w poszczególnych specjalnościach – tytuł Supertechnika Roku.

Obu laureatom życzymy dalszych sukcesów! A chętnych do wytężonej pracy i startów w olimpiadach motoryzacyjnych zapraszamy na zajęcia dodatkowe prowadzone przez nauczycieli Andrzeja Michalczewskiego i Dariusza Stępniewskiego.

Czytany 4064 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 19 grudzień 2017 14:31