19 Gru 2017

Radosław Burek zwycięzcą w konkursie Technik-Absolwent

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Dnia 7 grudnia br. w siedzibie Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich (SIMP) w Warszawie odbyło się wręczenie nagród w konkursie Technik-Absolwent. Jest to już jedenasta edycja tego ogólnopolskiego konkursu. Celem stawianym przez organizatorów jest propagowanie młodzieży uzdolnionej technicznie oraz szkół technicznych, z których laureaci się wywodzą, w środowisku technicznym, akademickim i szeroko pojętym społeczeństwie. Komisja konkursowa bierze pod uwagę wyniki na egzaminie maturalnym i zawodowym, udział w konkursach technicznych oraz udział w pozaszkolnych formach dokształcania zawodowego.

Nasz tegoroczny absolwent, Radosław Burek, uczeń Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu, zajął w bieżącej edycji I miejsce w specjalności technik pojazdów samochodowych. W czasie pobytu w naszej szkole dał się poznać z pracowitości i wytrwałości. Z sukcesami wielokrotnie brał udział w konkursach zawodowych o zasięgu krajowym i wojewódzkim, m.in. w Olimpiadzie Techniki Samochodowej (finalista), Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Samochodowej, Ogólnopolskich Mistrzostwach Młodych Mechaników (3 miejsce), Turnieju Samochodowej Wiedzy Technicznej (1 miejsce) i Międzywojewódzkim Turnieju Mechaników Samochodowych (1 miejsce).

To jest już drugi absolwent Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu, który został laureatem w tym konkursie. W roku 2016 Norbert Wydra dostał najwyższe wyróżnienie w tym konkursie przyznawane za uzyskanie największej liczby punktów spośród wszystkich laureatów w poszczególnych specjalnościach – tytuł Supertechnika Roku.

Obu laureatom życzymy dalszych sukcesów! A chętnych do wytężonej pracy i startów w olimpiadach motoryzacyjnych zapraszamy na zajęcia dodatkowe prowadzone przez nauczycieli Andrzeja Michalczewskiego i Dariusza Stępniewskiego. 

 

Czytany 1704 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 19 grudzień 2017 14:31
ZSS

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu - 2016

Mapa serwisu

Projekt i wykonanie 2015:   

Ta strona internetowa używa ciasteczek "cookies" dla zapewnienia właściwego działania wszystkich dostępnych funkcji. Jeśli się z tym nie zgadzasz możesz określić sposób przechowywania "cookies" w swojej przeglądarce internetowej. Wiedz jednak, że może to doprowadzić do wstrzymania prawidłowego działania tej strony internetowej.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

We have 20 guests and no members online