24 Lis 2017

Rozstrzygnięta VI edycja konkursu „Szkoła przyjazna Honorowemu Krwiodawstwu”

Rozstrzygnięcie VI edycji konkursu „Szkoła przyjazna Honorowemu Krwiodawstwu”, podczas obchodów Dni Honorowego Krwiodawstwa w Radomskim RCKiK-u

Podczas Dni HDK, 23 listopada odbyło się spotkanie Koordynatorów akcji poboru krwi, podczas którego podsumowany został mijający rok 2017 oraz rozstrzygnięta VI edycja konkursu „Szkoła przyjazna Honorowemu Krwiodawstwu”.

W konkursie wzięło udział 22 szkoły z Radomia i 25 szkół z regionu radomskiego. Konkurs trwał od 1 września 2016r. do 31 sierpnia 2017r.

Celem konkursu było:

– zachęcenie dyrekcji, nauczycieli i pracowników szkoły do popularyzowania idei honorowego krwiodawstwa,

– poszerzenie grupy honorowych dawców krwi o młodzież uczącą się,

– zwiększenie poboru krwi,

– pozyskiwanie wielokrotnych dawców krwi,

– kształtowanie postaw obywatelskich oraz uwrażliwienie na los drugiego człowieka,

– aktywizowanie środowisk lokalnych w zakresie honorowego krwiodawstwa.

Zespół Szkół Samochodowych zajął 5 miejsce na podium w grupie szkół miasta Radomia.

Podczas spotkania,  podziękowania odebrali  organizatorzy akcji poboru krwi, działacze promujący honorowe krwiodawstwo, którzy często sami oddają krew, ale również zachęcają do tego samego innych.

Wszystkim Krwiodawcom oraz osobom promującym honorowe oddawanie krwi w Naszej Szkole, pomagającym w organizowaniu akcji poboru krwi, składamy serdeczne podziękowania i wyrazy uznania za okazaną, bezinteresowną pomoc, a także osobiste zaangażowanie.

Czytany 3872 razy Ostatnio zmieniany piątek, 01 grudzień 2017 19:17