19 Mar 2016

Olimpiada Techniki Samochodowej 19.03.2016r.

W dniu 19.03.2016r. na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej odbyła się XVII edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Techniki Samochodowej. Uczniowie mieli do rozwiązania test składający się z 40 pytań  obejmujących wiedzę podstawową (w tym: elementy matematyki i fizyki, materiałoznawstwo, rysunek techniczny maszynowy, techniki wytwarzania, podstawy budowy maszyn) oraz wiedzę specjalistyczną (budowa, diagnozowanie, naprawa i eksploatacja pojazdów samochodowych) z uwzględnieniem zasad ochrony środowiska i przepisów bhp.

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

1. Radosław Burek klasa 3c
  2. Jakub Biederek klasa 4b
  3. Cezary Podymniak klasa 3c

Poziom trudności poszczególnych zadań był zróżnicowany, co znajdowało odzwierciedlenie w wagach punktowych (prawidłowym odpowiedziom przypisano 1; 2 lub 3 punkty).

Miło nam poinformować iż nasz uczeń Radosław Burek awansował do finału olimpiady, który odbędzie się 21.05.2016r. w siedzibie firmy Bosch w Warszawie.

Czytany 4286 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 31 marzec 2016 16:20