24 Lis 2016

Final I Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Lotnictwie i Przemyśle Lotniczym

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W dniu 21 listopada 17 uczniów klas 2,3 i 4 ML o profilu technik mechanik lotniczy, pod opieka nauczyciela mgr inż. Arkadiusza Hernika, wzięło udział w Finale I Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Lotnictwie i Przemyśle Lotniczym  organizowanym w Białej Podlaskiej. Udział w konkursie stanowił doskonała okazję do odwiedzenia lotniska wojskowego w Białej Podlaskiej, gdzie w zabytkowym hangarze przechowywane są samoloty TS-11 oraz SB Lim-2 należące do Fundacji Legend Lotnictwa Polskiego.

Uczniowie pod opieka nauczycieli przedmiotów zawodowych mgr inż. Władysława Staniszewskiego i mgr inż. Pawła Maruszaka mieli możliwość zobaczenia jedynej w Polsce  cywilnej „Iskry” oraz odrestaurowanego i przywróconego do stanu lotnego SB-Lim2, czyli licencyjnego myśliwca MiG-15. Ponadto w hangarze obejrzeć można było całkiem pokaźny zbiór sprzętu aeroklubowego z szybowcem SZD-54 Perkoz na czele.

Wszyscy uczestnicy Olimpiady otrzymali upominki oraz dyplomy i pamiątkowe zdjęcie.

Bogatsi o nowe doświadczenia czekamy na przyszłoroczna edycję.

Czytany 2199 razy
ZSS

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu - 2016

Mapa serwisu

Projekt i wykonanie 2015:   

Ta strona internetowa używa ciasteczek "cookies" dla zapewnienia właściwego działania wszystkich dostępnych funkcji. Jeśli się z tym nie zgadzasz możesz określić sposób przechowywania "cookies" w swojej przeglądarce internetowej. Wiedz jednak, że może to doprowadzić do wstrzymania prawidłowego działania tej strony internetowej.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

We have 14 guests and no members online