24 Lis 2016

Final I Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Lotnictwie i Przemyśle Lotniczym

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W dniu 21 listopada 17 uczniów klas 2,3 i 4 ML o profilu technik mechanik lotniczy, pod opieka nauczyciela mgr inż. Arkadiusza Hernika, wzięło udział w Finale I Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Lotnictwie i Przemyśle Lotniczym  organizowanym w Białej Podlaskiej. Udział w konkursie stanowił doskonała okazję do odwiedzenia lotniska wojskowego w Białej Podlaskiej, gdzie w zabytkowym hangarze przechowywane są samoloty TS-11 oraz SB Lim-2 należące do Fundacji Legend Lotnictwa Polskiego.

Uczniowie pod opieka nauczycieli przedmiotów zawodowych mgr inż. Władysława Staniszewskiego i mgr inż. Pawła Maruszaka mieli możliwość zobaczenia jedynej w Polsce  cywilnej „Iskry” oraz odrestaurowanego i przywróconego do stanu lotnego SB-Lim2, czyli licencyjnego myśliwca MiG-15. Ponadto w hangarze obejrzeć można było całkiem pokaźny zbiór sprzętu aeroklubowego z szybowcem SZD-54 Perkoz na czele.

Wszyscy uczestnicy Olimpiady otrzymali upominki oraz dyplomy i pamiątkowe zdjęcie.

Bogatsi o nowe doświadczenia czekamy na przyszłoroczna edycję.

Czytany 1204 razy
ZSS

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu - 2016

Mapa serwisu

Projekt i wykonanie 2015:   

Ta strona internetowa używa ciasteczek "cookies" dla zapewnienia właściwego działania wszystkich dostępnych funkcji. Jeśli się z tym nie zgadzasz możesz określić sposób przechowywania "cookies" w swojej przeglądarce internetowej. Wiedz jednak, że może to doprowadzić do wstrzymania prawidłowego działania tej strony internetowej.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

We have 7 guests and no members online