11 Gru 2014

Akademia w 33 rocznicę stanu wojennego.

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniu 11 grudnia 2014 roku odbyła się akademia poświecona 33 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Lekcję przygotowali nauczyciele - Renata Cywka, Agnieszka Pająk- Rudnicka oraz Roman Mosionek. Uczniowie przybliżyli zebranym realia związane z wprowadzeniem stanu wojennego przez gen. Wojciecha Jaruzelskiego. Lekcji towarzyszyły filmy z omawianego okresu, a także piosenki w wykonaniu szkolnego chóru. Wprowadzenie stanu wojennego odcisnęło swoje piętno na wiele kolejnych lat, stało się tematem burzliwych dyskusji i debat. Dziś wiemy, że była to niewłaściwa decyzja, która pociągnęła za sobą szereg negatywnych skutków, spowodowała śmierć niewinnych ludzi, szykanowanie i bezprawne więzienie opozycjonistów, a także ograniczenie praw obywatelskich i cenzurę. Na uroczystą lekcję historii przybyli: dyrektor szkoły mgr Anna Stańczyk, z-ca dyr. mgr inż. Jarosław Sadal oraz uczniowie wraz z opiekunami.

Pamiętajmy, aby zapalić znicz 13 grudnia o godzinie 19.30 na znak solidarności i pamięci o tych wszystkich, którzy zginęli, byli represjonowani, internowani przez totalitarną władzę tylko dlatego, że nie zgadzali się z jej stylem komunistycznego rządzenia pod dyktando ZSRR. To właśnie dzięki nim mamy teraz wolne, demokratyczne, prężnie rozwijające się państwo w centrum Europy.

"Oddajemy cześć tym, którzy przeciwstawili się tyranii 33 lata temu i wszystkim, którzy poszli ich śladem. Bohaterowie „Solidarności” wiedzieli, że naród polski pragnie i zasługuje na więcej w swoim kraju, i położyli fundament pod budowę Polski, którą widzimy dzisiaj. Dzięki ich odwadze i oddaniu sprawie wolności, Polska jest teraz kluczowym sojusznikiem w NATO, kwitnącą demokracją i promieniem nadziei dla wielu, którzy żyją jeszcze w ucisku".

Hillary Clinton

Czytany 1911 razy Ostatnio zmieniany sobota, 06 czerwiec 2015 12:36
ZSS

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu - 2016

Mapa serwisu

Projekt i wykonanie 2015:   

Ta strona internetowa używa ciasteczek "cookies" dla zapewnienia właściwego działania wszystkich dostępnych funkcji. Jeśli się z tym nie zgadzasz możesz określić sposób przechowywania "cookies" w swojej przeglądarce internetowej. Wiedz jednak, że może to doprowadzić do wstrzymania prawidłowego działania tej strony internetowej.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

We have 35 guests and no members online