16 Kwi 2015

Wycieczka do 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W dniu 16.04.2015r. uczniowie klas 1ml, 2ml i 3ml wraz z opiekunami koła lotniczego:

mgr inż. Andrzejem Foktem, mgr inż. Władysławem Staniszewskim i mgr inż. Arkadiuszem Hernikiem odbyli wycieczkę do 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku.

Celem wycieczki było zapoznanie przyszłego personelu lotniczego z zasadami funkcjonowania nowoczesnej bazy lotniczej, infrastrukturą lotniskową, zapleczem technicznym i specyfiką pracy mechanika lotniczego.

Po odprawie i zapoznaniu z zasadami poruszania się po terenie czynnej jednostki wojskowej, zwiedzanie rozpoczęliśmy od budynków lotniskowej straży pożarnej.

Budynek, zlokalizowany bezpośrednio przy drodze kołowania, był doskonałym punktem do obserwacji startu sześciu samolotów F-16. Kolejny punkt to zwiedzanie „domku pilota”, czyli miejsca gdzie pilot zapoznaje się z czekającym go zadaniem, prognozą pogody oraz pobiera wyposażenie osobiste i przygotowuje się do lotu. To tutaj chętni sprawdzali na własnym ciele jak działa kombinezon przeciwprzeciążeniowy, przymierzali uprząż spadochronową, interaktywny hełm lotniczy z systemem HMDS, oraz sprawdzali co zawiera zasobnik survivalowy fotela katapultowego.

Odwiedziny zakończyliśmy wizyta w hangarze obsługowym, mając do dyspozycji dwa samoloty F-16 w różnej konfiguracji wyposażenia. Po raz kolejny uczniowie mieli możliwość obejrzenia z bliska jednego z najbardziej zaawansowanych samolotów bojowych, oraz uzyskania wyczerpujących odpowiedzi na nasuwające się pytania. Wystawa statyczna samolotów na terenie jednostki pozwoliła na zrozumienie jak szybko ewoluują samoloty bojowe. Raz jeszcze mogliśmy obejrzeć: TS-8 Bies, TS-11 Iskra, MiG-15, MiG-21, MiG-23, MiG-29 i Su-22.

W ramach podziękowania za życzliwe przyjęcie i cierpliwość, uczniowie ofiarowali przedstawicielowi 32 BLT foto-obraz , przedstawiający oczywiście F-16 J

Czytany 2031 razy
ZSS

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu - 2016

Mapa serwisu

Projekt i wykonanie 2015:   

Ta strona internetowa używa ciasteczek "cookies" dla zapewnienia właściwego działania wszystkich dostępnych funkcji. Jeśli się z tym nie zgadzasz możesz określić sposób przechowywania "cookies" w swojej przeglądarce internetowej. Wiedz jednak, że może to doprowadzić do wstrzymania prawidłowego działania tej strony internetowej.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

We have 32 guests and no members online