28 Paź 2016

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych – „Książka to dopiero początek...”

W dniach 24-28 października  po raz kolejny uroczyście obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W ramach uczczenia święta odbyło się szereg akcji czytelniczych (wystawa książek, których tytuły zaczynają się na literę „B”, quiz wiedzy w formie pytań, kiermasz książek używanych czyli „Książkobranie”, akcja „Tydzień czytania”).

Celem tych akcji było wyeksponowanie roli biblioteki jako szczególnego miejsca w szkole; zwrócenie uwagi w niekonwencjonalny, atrakcyjny sposób na jej ogromną rolę w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych; przybliżenie uczniom biblioteki i jej zbiorów. To okazja, aby zainteresować uczniów, nauczycieli działaniami biblioteki, aby podzielić się swymi pomysłami, a także problemami.

Czytany 3804 razy Ostatnio zmieniany środa, 09 listopad 2016 18:58