04 Paź 2017

Pokazy fizyczne na UMCS w Lublinie

Corocznie we wrześniu, Instytut Fizyki UMCS oraz Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Fizycznego, organizują „Pokazy z Fizyki” dla uczniów. Ideą pokazów jest popularyzacja fizyki poprzez prezentację tematycznie dobranych, ciekawych, a nieraz wręcz fascynujących młodzież eksperymentów fizycznych.

Prezentowane  są zarówno doświadczenia trudne lub niemożliwe do wykonania w warunkach szkolnych, jak i te, które przy pomocy prostych środków można przeprowadzić we własnym  zakresie.

Wyjazdy na pokazy stały się tradycją dla naszej szkoły. W tym roku również skorzystaliśmy z oferty UMCS  - w piątek 29.09.2017  klasa uczniów   2 c pod opieką nauczycieli  E. Rembiś i M. Romanowskiego wybrała się na pokazy z fizyki do Lublina.

Eksperymenty były przeprowadzone w sposób interesujący i zrozumiały dla odbiorców. Mogliśmy zaobserwować, jak i gdzie można wykorzystać fizykę w codziennym życiu.