17 Paź 2015

Dzień Nauczyciela w „Samochodówce”

Nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół Samochodowych im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Radomiu uczcili Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie postarali się nie tylko o szczere życzenia, ale również o dobry nastrój.

Dzień Edukacji Narodowej, nazywany Dniem Nauczyciela, obchodzony jest w Polsce od ponad 40 lat. Jednak jego historia sięga 1957 r., gdy podczas Światowej Konferencji Nauczycielskiej w Warszawie ustalono, że 20 listopada będzie Międzynarodowym Dniem Karty Nauczyciela i świętem nauczycieli. Oficjalnie Dzień Nauczyciela wprowadzono jednak dopiero w 1972 roku, ustanawiając jego datę na dzień rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej (14 października 1773 roku, z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego powołano Komisję Edukacji Narodowej).

W radomskiej „Samochodówce”, jak w większości szkół również uczczono Dzień Edukacji Narodowej. W czasie uroczystej akademii Anna Stańczyk, Dyrektor Szkoły złożyła wszystkim nauczycielom i pracownikom serdeczne życzenia. Wyróżniła także grupę pracowników nagrodami dyrektora. Do życzeń dołączyła się Monika Staniszewska, przewodnicząca Rady Rodziców. Swobodniejszą formę miały życzenia złożone przez uczniów. W humorystyczny sposób przedstawili własną wizję historii edukacji. Przedstawienie bardzo spodobało się nauczycielom, a zwłaszcza przedstawiony w nim nieco wyidealizowany obraz uczniów „Samochodówki” oraz ich podejścia do nauki.