28 Paź 2015

III Mistrzostwa Szachowe Szkół Ponadgimnazjalnych Miasta Radomia im. Rotmistrza Witolda Pileckiego – 23.X.2015 r.

W dniu 23 października 2015 roku w auli Zespołu Szkół Samochodowych odbyły się III Mistrzostwa Szachowe Szkół Ponadgimnazjalnych Miasta Radomia im. Rotmistrza Witolda Pileckiego, który otworzył Dyrektor ZSS Pan Jarosław Sadal. Organizatorami turnieju są: Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu we współpracy z Urzędem Miasta Radomia oraz UKS "Roszada".

Celem mistrzostw jest popularyzacja sportu szachowego w szkołach oraz doskonalenie logicznego myślenia i przewidywania.

Turniej został rozegrany zgodnie z przepisami gry przyspieszonej - system szwajcarski na dystansie 5 rund, a tempo gry to 10 minut na każdego zawodnika, pod czujnym okiem sędziego klasy centralnej Pana Marka Niedźwieckiego Prezesa Zarządu UKS "ROSZADA" Radom.             O zajętych miejscach decydowały małe punkty, Bucholtz i Progres.           W klasyfikacji zespołowej punktowali czterej uczniowie z najwyższą liczba punktów z danej szkoły.

Na zakończeniu mistrzostw Dyrektor ZSS Pani Anna Stańczyk wręczyła zwycięzcom puchary, medale, dyplomy, które ufundował Urząd Miejski w Radomiu oraz nagrody rzeczowe zakupione przez Radę Rodziców przy Zespole Szkół Samochodowych w Radomiu. Patronat medialny nad mistrzostwami objęli: Redakcja „Echa Dnia” i Radia Plus.

Poniżej przedstawiamy wyniki III Mistrzostw Szachowych Szkół Ponadgimnazjalnych Miasta Radomia im. Rotmistrza Witolda Pileckiego:

Klasyfikacja drużynowa:

I miejsce – IV LO im. T. Chałubińskiego,

II miejsce – I LO im. M. Kopernika,

III miejsce- Zespół Szkół Samochodowych.

Klasyfikacja indywidualna:

I miejsce – Weronika Posuniak,

II miejsce – Paweł Boruch,

III miejsce – Milena Barszcz.