09 Gru 2015

Świąteczna Zbiórka Żywności z udziałem „Samochodówki”

Blisko 200 kilogramów produktów spożywczych, trafiło do koszyków wolontariuszy z radomskiej „Samochodówki” w czasie Świątecznej Zbiórki Żywności. W całym regionie Radomski Bank Żywności zgromadził ponad 12 ton artykułów żywnościowych.

Świąteczna Zbiórka Żywności to akcja, w czasie której w sklepach, wolontariusze prowadzą zbiórkę artykułów, dostarczanych przez ludzi dobrej woli. Jej organizatorem jest Radomski Bank Żywności, W czasie tegorocznej zbiórki zgromadzonych zostało ponad 12 ton produktów spożywczych. Jeszcze przed świętami trafią one do najbardziej potrzebujących. W akcji, po raz kolejny, uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Radomiu. Hasłem przewodnim wolontariuszy z naszej szkoły była myśl Thomasa Jeffersona – Obyś nigdy nie był tak zajęty swoimi sprawami, by nie zareagować na potrzeby innych ze współczuciem i życzliwością.

Przez trzy dni, do koszyków uczniów klas 3 ZC i 4 C, ustawionych w „Biedronce” przy ul. Placowej, trafiło blisko 200 kg produktów spożywczych.

Opiekę zapewnili nauczyciele „Samochodówki”, Piotr Gauze, Konrad Woźniak, Sebastian Bajor i Tomasz Trojanowski.