29 Sty 2016

I Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Lotniczej

W dniu 29 stycznia w naszej szkole odbył się I Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Lotniczej, zorganizowany przez nauczycieli Koła Miłośników Lotnictwa: mgr inż. Andrzeja Fokta, mgr inż. Władysława Staniszewskiego i mgr inż. Arkadiusza Hernika. Uczniowie klas trzecich gimnazjum mieli do rozwiązania test składający się z 35 pytań zamkniętych. Pytania dotyczyły wiedzy ogólnolotniczej i historii lotnictwa. Po zmaganiach intelektualnych przyszedł czas na zwiedzanie szkoły. Uczniowie odwiedzili: bibliotekę szkolną, warsztaty szkolne, pracownię remontów płatowców oraz pracownię techniki lotniczej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przekroje silników lotniczych: tłokowy AI14R pochodzący z samolotu PZL 104 Wilga i turbinowy SO-3W z TS-11 Iskra. Młodzi pasjonaci lotnictwa chętnie zasiadali za sterami makiety kabiny TS-11 Iskry, a nasi uczniowie udzielali wyczerpujących odpowiedzi na wszelkie pytania. Kolejna atrakcja czekała na sali gimnastycznej. Szef wyszkolenia lotniczego Aeroklubu Radomskiego instruktor Rafał Siankowski opowiedział o tajnikach latania szybowcowego a wszyscy chętni mogli zasiąść w kabinie wyczynowego Jantara. Zwycięzcy konkursu otrzymali z rąk Pani Dyrektor pamiątkowe dyplomy oraz albumy o tematyce lotniczej. Główna nagroda - lot samolotem Cessna - zrealizowana będzie gdy tylko warunki pogodowe na to pozwolą. Zwycięzcom gratulujemy !!!

Czytany 3594 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 01 luty 2016 10:32