22 Mar 2016

Wycieczka do Portu Lotniczego i 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Korzystając ze sprzyjającej pogody pierwszego dnia wiosny, uczniowie klasy 1ML pod opieka nauczycieli mgr inż. Władysława Staniszewskiego i mgr inż. Arkadiusza Hernika, odbyli wycieczkę zawodową do Portu Lotniczego i 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu.

Podczas pierwszej części wycieczki, uczniowie zapoznali się z infrastrukturą cywilnego portu lotniczego, poddali się szczegółowej kontroli bezpieczeństwa, poznali obowiązki Straży Ochrony Lotniska, zwiedzili poczekalnie w strefie wolnocłowej i prześledzili drogę bagażu. Na płycie postojowej zaprezentowany został sprzęt do obsługo samolotów rejsowych oraz utrzymania lotniska. Nie zabrakło wizyty w jednostce Lotniskowej Straży Pożarnej i prezentacji wozu gaśniczego „Pantera”.

Druga część wycieczki to rejon wojskowy tego samego lotniska na Sadkowie. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spadochroniarni, w której uczniowie mogli poznać zawartość zasobnika survivalowego fotela katapultowego, sposobem układania spadochronów i obejrzeć trenażer katapultowania. Następnie na hangarach remontowych omówiono i zademonstrowano obsługę dwóch typów statków powietrznych eksploatowanych w jednostce: PZL-130 Orlik i PZL M-28 Bryza, przy których uczniowie będą odbywali praktyki w klasie trzeciej.

Czytany 1904 razy Ostatnio zmieniany piątek, 15 kwiecień 2016 17:31
ZSS

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu - 2016

Mapa serwisu

Projekt i wykonanie 2015:   

Ta strona internetowa używa ciasteczek "cookies" dla zapewnienia właściwego działania wszystkich dostępnych funkcji. Jeśli się z tym nie zgadzasz możesz określić sposób przechowywania "cookies" w swojej przeglądarce internetowej. Wiedz jednak, że może to doprowadzić do wstrzymania prawidłowego działania tej strony internetowej.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

We have 11 guests and no members online