22 Mar 2016

Wycieczka do Portu Lotniczego i 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu

Korzystając ze sprzyjającej pogody pierwszego dnia wiosny, uczniowie klasy 1ML pod opieka nauczycieli mgr inż. Władysława Staniszewskiego i mgr inż. Arkadiusza Hernika, odbyli wycieczkę zawodową do Portu Lotniczego i 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu.

Podczas pierwszej części wycieczki, uczniowie zapoznali się z infrastrukturą cywilnego portu lotniczego, poddali się szczegółowej kontroli bezpieczeństwa, poznali obowiązki Straży Ochrony Lotniska, zwiedzili poczekalnie w strefie wolnocłowej i prześledzili drogę bagażu. Na płycie postojowej zaprezentowany został sprzęt do obsługo samolotów rejsowych oraz utrzymania lotniska. Nie zabrakło wizyty w jednostce Lotniskowej Straży Pożarnej i prezentacji wozu gaśniczego „Pantera”.

Druga część wycieczki to rejon wojskowy tego samego lotniska na Sadkowie. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spadochroniarni, w której uczniowie mogli poznać zawartość zasobnika survivalowego fotela katapultowego, sposobem układania spadochronów i obejrzeć trenażer katapultowania. Następnie na hangarach remontowych omówiono i zademonstrowano obsługę dwóch typów statków powietrznych eksploatowanych w jednostce: PZL-130 Orlik i PZL M-28 Bryza, przy których uczniowie będą odbywali praktyki w klasie trzeciej.

Czytany 3992 razy Ostatnio zmieniany piątek, 15 kwiecień 2016 17:31