18 Cze 2016

„Chcesz być bezpieczny na drodze? - zacznij od ...”- spotkanie przedstawiciela Policji z uczniami i nauczycielami naszej szkoły

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W dniu 16 czerwca 2016r. na auli Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu odbyło się spotkanie przedstawiciela Policji z uczniami i nauczycielami naszej szkoły. Tematem przewodnim było hasło: „Chcesz być bezpieczny na drodze? - zacznij od ...”. Prowadzącym spotkanie był Pan podinspektor Krzysztof Bielecki, zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu. Pan podinspektor przygotował wiele ciekawych i ważnych informacji dotyczących bezpieczeństwa na radomskich drogach. Na początku przedstawiona była prezentacja z statystykami dotyczącymi wypadków oraz kolizji z udziałem motocyklistów. Niestety, jak pokazują statystyki, w tym roku odnotowany został wzrost tych zdarzeń o 15%. Następnie zaprezentowane zostały najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych. Pan podinspektor omówił również skutki wypadków, w których uczestniczyli motocykliści. Ciekawostką było to, że materiały obrazujące te zdarzenia pochodziły z ulic naszego miasta.  Niektórzy uczniowie komentowali je dodając, iż widzieli to zdarzenie lub że „to była straszna masakra”. Wielu uczniów nie było świadomych,  jak niewielkie szanse mają motocykliści, w przypadku kolizji z samochodem lub inną przeszkodą. Również dla pewnej części osób, z biorących udział w spotkaniu, dopiero słowa Pana podinspektora, w zestawieniu z podstawowymi zasadami fizyki wyłonił się obraz przyczyn i skutków wypadków drogowych. Przy okazji obalonych zostało wiele mitów funkcjonujących obecnie, a dotyczących głównie motocyklistów. W drugiej części spotkania zaprezentowane zostały filmy edukacyjne zrealizowane przez Policję. Były one tym bardziej ciekawe, że ich akcja rozgrywała się na ulicach naszego miasta z udziałem osób znanych z telewizji. Na koniec spotkania zaprezentowany został spot z kampanii realizowanej w USA. Dzięki niemu można było poznać podstawowe zasady współistnienia na drogach kierowców samochodów oraz kierowców motocykli.

Zapewne, gdy każdy, kto dziś uczestniczył w spotkaniu, zastosuje prezentowane zasady, to w przyszłości wypadków i kolizji będzie dużo mniej. Liczymy, że tego typu spotkania będą odbywały się cyklicznie w naszej szkole. Jest to tym bardziej ważne, że przedstawiane w sposób tak przystępny informacje, poparte zresztą realnymi przykładami, przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa, a uczniowie staną się jeszcze bardziej świadomymi uczestnikami ruchu.

O powyższym wydarzeniu napisał również portal (http://radommoto.pl/index.php, który wspiera tego typu akcje. Wspomniany artykuł znajdziecie pod adresem: http://radommoto.pl/artykul-3566-motocyklisci_na_drodze_lekcja_wyobrazni_film.html. Zachęcamy szczególnie do obejrzenia zamieszczonego na jego końcu filmu, który zresztą poruszył wyobraźnię uczniów.

Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania Panu podinspektorowi Krzysztofowi Bieleckiemu za poprowadzenie tak ważnej lekcji o bezpieczeństwie na drodze.

Wszystkim już teraz życzymy spokojnych i udanych wakacji, a dla zmotoryzowanych „szerokości i przyczepności”.

 

Czytany 1318 razy Ostatnio zmieniany sobota, 18 czerwiec 2016 18:49
ZSS

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu - 2016

Mapa serwisu

Projekt i wykonanie 2015:   

Ta strona internetowa używa ciasteczek "cookies" dla zapewnienia właściwego działania wszystkich dostępnych funkcji. Jeśli się z tym nie zgadzasz możesz określić sposób przechowywania "cookies" w swojej przeglądarce internetowej. Wiedz jednak, że może to doprowadzić do wstrzymania prawidłowego działania tej strony internetowej.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

We have 3 guests and no members online