18 Cze 2016

„Chcesz być bezpieczny na drodze? - zacznij od ...”- spotkanie przedstawiciela Policji z uczniami i nauczycielami naszej szkoły

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W dniu 16 czerwca 2016r. na auli Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu odbyło się spotkanie przedstawiciela Policji z uczniami i nauczycielami naszej szkoły. Tematem przewodnim było hasło: „Chcesz być bezpieczny na drodze? - zacznij od ...”. Prowadzącym spotkanie był Pan podinspektor Krzysztof Bielecki, zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu. Pan podinspektor przygotował wiele ciekawych i ważnych informacji dotyczących bezpieczeństwa na radomskich drogach. Na początku przedstawiona była prezentacja z statystykami dotyczącymi wypadków oraz kolizji z udziałem motocyklistów. Niestety, jak pokazują statystyki, w tym roku odnotowany został wzrost tych zdarzeń o 15%. Następnie zaprezentowane zostały najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych. Pan podinspektor omówił również skutki wypadków, w których uczestniczyli motocykliści. Ciekawostką było to, że materiały obrazujące te zdarzenia pochodziły z ulic naszego miasta.  Niektórzy uczniowie komentowali je dodając, iż widzieli to zdarzenie lub że „to była straszna masakra”. Wielu uczniów nie było świadomych,  jak niewielkie szanse mają motocykliści, w przypadku kolizji z samochodem lub inną przeszkodą. Również dla pewnej części osób, z biorących udział w spotkaniu, dopiero słowa Pana podinspektora, w zestawieniu z podstawowymi zasadami fizyki wyłonił się obraz przyczyn i skutków wypadków drogowych. Przy okazji obalonych zostało wiele mitów funkcjonujących obecnie, a dotyczących głównie motocyklistów. W drugiej części spotkania zaprezentowane zostały filmy edukacyjne zrealizowane przez Policję. Były one tym bardziej ciekawe, że ich akcja rozgrywała się na ulicach naszego miasta z udziałem osób znanych z telewizji. Na koniec spotkania zaprezentowany został spot z kampanii realizowanej w USA. Dzięki niemu można było poznać podstawowe zasady współistnienia na drogach kierowców samochodów oraz kierowców motocykli.

Zapewne, gdy każdy, kto dziś uczestniczył w spotkaniu, zastosuje prezentowane zasady, to w przyszłości wypadków i kolizji będzie dużo mniej. Liczymy, że tego typu spotkania będą odbywały się cyklicznie w naszej szkole. Jest to tym bardziej ważne, że przedstawiane w sposób tak przystępny informacje, poparte zresztą realnymi przykładami, przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa, a uczniowie staną się jeszcze bardziej świadomymi uczestnikami ruchu.

O powyższym wydarzeniu napisał również portal (http://radommoto.pl/index.php, który wspiera tego typu akcje. Wspomniany artykuł znajdziecie pod adresem: http://radommoto.pl/artykul-3566-motocyklisci_na_drodze_lekcja_wyobrazni_film.html. Zachęcamy szczególnie do obejrzenia zamieszczonego na jego końcu filmu, który zresztą poruszył wyobraźnię uczniów.

Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania Panu podinspektorowi Krzysztofowi Bieleckiemu za poprowadzenie tak ważnej lekcji o bezpieczeństwie na drodze.

Wszystkim już teraz życzymy spokojnych i udanych wakacji, a dla zmotoryzowanych „szerokości i przyczepności”.

 

Czytany 1745 razy Ostatnio zmieniany sobota, 18 czerwiec 2016 18:49
ZSS

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu - 2016

Mapa serwisu

Projekt i wykonanie 2015:   

Ta strona internetowa używa ciasteczek "cookies" dla zapewnienia właściwego działania wszystkich dostępnych funkcji. Jeśli się z tym nie zgadzasz możesz określić sposób przechowywania "cookies" w swojej przeglądarce internetowej. Wiedz jednak, że może to doprowadzić do wstrzymania prawidłowego działania tej strony internetowej.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

We have 20 guests and no members online