14 Lis 2016

Octavia na targach Retro Motor Show

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W dniach 4-6 listopada br. na terenie Targów Poznańskich odbywała się wystawa Retro Motor Show. Nasza szkoła zaprezentowała na niej Skodę Octavię z roku 1960. Samochód ten został mozolnie odrestaurowany przez pasjonatów ze szkoły. Na terenie naszego miasta jest dobrze znany – wraz z kilkoma zabytkowymi samochodami i motocyklami jest systematycznie wystawianych na Pikniku Naukowym, Uliczce Tradycji czy Targach Szkół. Wyjazd do Poznania był jednak pierwszą wycieczką na tak dużą odległość. Udało się nam nawet pobić rekord prędkości na autostradzie – 123 km/h (co prawda na lawecie – ale to szczegół).

Braliśmy udział w prezentacji pojazdów zabytkowych odrestaurowanych w szkołach samochodowych z całej Polski. Jako jedyni oprócz formy multimedialnej wystawiliśmy odrestaurowany samochód. Nasz ślicznotka zrobiła furorę. Stała dumnie przy głównej scenie przyciągając pasjonatów i gapiów. Były dyskusje na temat detali, różnych wersji, opcji wyposażenia… Organizatorzy spośród dziewięciu szkół wybrali pięć, które otrzymały za zadanie odrestaurowanie na targi na początku kwietnia przyszłego roku motoroweru Komar. Będzie przy nim dużo pracy, ale ludzi z zapałem u nas nie brakuje!

W tym miejscu składamy podziękowanie dla nauczycieli i uczniów zaangażowanych w odrestaurowanie tego samochodu jak i przygotowanie go to wystawy. Dziękujemy również zaprzyjaźnionym firmom: Prasek Peugeot za użyczenie busa oraz AMD Auto Centrum Skoda za pożyczenie lawety do transportu naszego eksponatu. Szkoda tylko, że na zwiedzanie nie było dostatecznie dużo czasu…

Czytany 1518 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 14 listopad 2016 22:00
ZSS

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu - 2016

Mapa serwisu

Projekt i wykonanie 2015:   

Ta strona internetowa używa ciasteczek "cookies" dla zapewnienia właściwego działania wszystkich dostępnych funkcji. Jeśli się z tym nie zgadzasz możesz określić sposób przechowywania "cookies" w swojej przeglądarce internetowej. Wiedz jednak, że może to doprowadzić do wstrzymania prawidłowego działania tej strony internetowej.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

We have 24 guests and no members online