15 Lis 2016

Akademia z okazji 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

10 listopada 2016 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości . Uroczystości z tej okazji zostały przygotowane przez p. Renatę Cywka, p. Agnieszkę Pająk – Rudnicką oraz p. Romana Mosionka. Uczniowie przypomnieli, że dzieje naszej ojczyzny rzadko były szczęśliwe i spokojne. Recytując wiersze, śpiewając pieśni patriotyczne, opowiadali o rozbiorach, zrywach powstańczych oraz prześladowaniach ze strony zaborców. W symboliczny sposób przedstawili niezwykłą postawę marszałka Piłsudskiego oraz sytuację, kiedy 11 listopada 1918 roku wszyscy trzej zaborcy przegrali wojnę i nie byli już w stanie przeszkodzić odrodzeniu państwa polskiego. Na zakończenie akademii głos zabrała pani dyrektor mgr Anna Stańczyk, która podkreśliła znaczenie tego narodowego święta i przekazała podziękowania dla nauczycieli i uczniów za przygotowanie obchodów w naszej szkole. Następnie zostały wręczone nagrody dla laureatów konkursu „Polska droga do niepodległości”.

W konkursie plastycznym:

I miejsce – Piotr Gołda klasa 3a

Wyróżnienie – Tomasz Pawlak klasa 2b

Wyróżnienie – Dawid Nowak klasa 2ml

W konkursie na prezentację multimedialną wyróżnienie otrzymał:

Michał Idziak klasa 3d

Czytany 1566 razy
ZSS

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu - 2016

Mapa serwisu

Projekt i wykonanie 2015:   

Ta strona internetowa używa ciasteczek "cookies" dla zapewnienia właściwego działania wszystkich dostępnych funkcji. Jeśli się z tym nie zgadzasz możesz określić sposób przechowywania "cookies" w swojej przeglądarce internetowej. Wiedz jednak, że może to doprowadzić do wstrzymania prawidłowego działania tej strony internetowej.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

We have 24 guests and no members online