06 Gru 2016

Lekcja patriotyczna - 35 rocznica stanu wojennego

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

7  grudnia 2016 roku na auli naszej szkoły odbyły się uroczystości upamiętniające wprowadzenie stanu wojennego w Polsce.

13 grudnia minie 35 lat od tych tragicznych wydarzeń. W nocy z 12 na 13 grudnia 1981 roku komunistyczne władze działające pod kierownictwem generała Wojciecha Jaruzelskiego wprowadziły na terenie naszej Ojczyzny stan wojenny.Ta grudniowa noc przeszła do historii współczesnej Polski  jako symbol zawiedzionych nadziei.Oficjalnym powodem ogłoszenia stanu wojennego była pogarszająca się sytuacja gospodarcza kraju, której przejawem były miedzy innymi - brak zaopatrzenia w sklepach. Uczniowie naszej szkoły pod kierownictwem Renaty Cywki, Agnieszki Pająk - Rudnickiej i Romana Mosionka przedstawili wydarzenia tamtych dni, przypomnieli o tragicznych skutkach decyzji Wojciecha Jaruzelskiego. Podkreślali jak ważnym aspektem jest dla człowieka swoboda działania, wolność i poszanowanie praw, których zawsze i za wszelką cenę warto bronić.

Czytany 1151 razy Ostatnio zmieniany piątek, 27 styczeń 2017 13:08
ZSS

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu - 2016

Mapa serwisu

Projekt i wykonanie 2015:   

Ta strona internetowa używa ciasteczek "cookies" dla zapewnienia właściwego działania wszystkich dostępnych funkcji. Jeśli się z tym nie zgadzasz możesz określić sposób przechowywania "cookies" w swojej przeglądarce internetowej. Wiedz jednak, że może to doprowadzić do wstrzymania prawidłowego działania tej strony internetowej.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

We have 32 guests and no members online