03 Mar 2017

Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1 marca br. w naszej szkole uroczyście uczciliśmy Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Jest to święto szczególnie ważne dla społeczności „Samochodówki”, ponieważ patronem szkoły jest żołnierz niezłomny, człowiek niezwykłej odwagi  -  Witold Pilecki. Uczniowie pod opieką nauczycieli – Renaty Cywka i Romana Mosionka przygotowali wzruszającą akademię, która przedstawiała zasługi powojennego antykomunistycznego podziemia. Szczególną uwagę poświęcono „Ince” i Witoldowi Pileckiemu zwracając uwagę na ich waleczność i niezłomność „do końca”. Najwięcej emocji wywołały niewątpliwie bardzo przejmujące wiersze i piosenki wykonywane przez uczniów. Akademia przypomniała nam wszystkim , że ofiary zbrodni komunistycznych dokonywanych w pierwszych latach po II wojnie światowej wciąż czekają na upamiętnienie. Warto podkreślić , że  przez wiele lat byli oni zapomniani przez historię, a wiele członków rodzin żołnierzy podziemia nigdy się nie doczekała informacji o dacie egzekucji czy miejscu pochówku.

Czytany 1375 razy
ZSS

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu - 2016

Mapa serwisu

Projekt i wykonanie 2015:   

Ta strona internetowa używa ciasteczek "cookies" dla zapewnienia właściwego działania wszystkich dostępnych funkcji. Jeśli się z tym nie zgadzasz możesz określić sposób przechowywania "cookies" w swojej przeglądarce internetowej. Wiedz jednak, że może to doprowadzić do wstrzymania prawidłowego działania tej strony internetowej.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

We have 21 guests and no members online