21 Cze 2015

Uczniowie „Samochodówki” na 3. Półmaratonie Radomskiego Czerwca ‘76

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(4 głosów)

 

Półmaraton Radomskiego Czerwca ’76 to impreza sportowa, która ma uczcić pamięć wydarzeń z przed 39 lat. 25 czerwca 1976 roku, na ulice naszego miasta wyszły tysiące robotników, aby zaprotestować przeciwko podwyżkom cen żywności.

W tym roku rozegrano trzecią edycję biegu. Jego trasa, prowadziła ulicą 25 Czerwca, w okolicach budynku „Samochodówki” i siedziby Lasów Państwowych. gdzie rozegrany został lotny finisz „O puchar przewodniczącego NSZZ Solidarność Ziemia Radomska”.

Przygotowaniem tego odcinka trasy zajęli się uczniowie „Samochodówki” z klas 1 C, 1 ZC, 2 ZA, 2ZC, 3 C pod opieką Leszka Kucharskiego i Jerzego Stobieckiego. Zadbali nie tylko o odpowiednie zabezpieczenie, wytyczając trasę biegu, ale również o odpowiednią oprawę muzyczną. Ponad tysiącowi biegaczy, na lotnym finiszu towarzyszyła muzyka i gorący doping. Wśród kibiców znalazł się między innymi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.

Półmaraton Radomskiego Czerwca ’76 wygrał Kenijczyk, Kiprono Silas Too, pokonując dystans 21 kilometrów i 97,5 metra w czasie 1 godzina, 4 minuty i 9 sekund, ustanawiając rekord radomskiej imprezy. On zdobył również Puchar Przewodniczącego NSZZ Solidarność Ziemia Radomska.

http://www.radom.sport.pl/sport-radom/1,130876,18181037,Kenijczyk_najlepszy_w_radomskim_polmaratonie__ZDJECIA_.html#indeks_news#MTrek_3zdj

http://www.radom.sport.pl/sport-radom/1,130876,18181845,Damian_Krzosek_najszybszym_radomianinem_w_polmaratonie.html#indeks_news

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20150621/SPORT06/150629865

 

Czytany 2982 razy Ostatnio zmieniany piątek, 21 sierpień 2015 14:04
ZSS

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu - 2016

Mapa serwisu

Projekt i wykonanie 2015:   

Ta strona internetowa używa ciasteczek "cookies" dla zapewnienia właściwego działania wszystkich dostępnych funkcji. Jeśli się z tym nie zgadzasz możesz określić sposób przechowywania "cookies" w swojej przeglądarce internetowej. Wiedz jednak, że może to doprowadzić do wstrzymania prawidłowego działania tej strony internetowej.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

We have 17 guests and no members online