17 Lis 2015

V Krajowa Konferencja Technicznych Szkół Lotniczych

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniach 12-14 listopada 2015 r. w Rzeszowie odbyła się V Krajowa Konferencja Technicznych Szkół Lotniczych, zorganizowana przez Stowarzyszenie Technicznych Szkół Lotniczych. W Konferencji udział wzięli kierownik warsztatów szkolnych mgr inż. Paweł Maruszak oraz nauczyciele lotniczych przedmiotów zawodowych: mgr inż. Władysław Staniszewski i mgr inż. Arkadiusz Hernik

Tematem konferencji było: „Tworzenie płaszczyzny wymiany informacji, wiedzy i doświadczenia pomiędzy szkołami i uczelniami oraz lotniczymi organizacjami obsługowymi”

Głównym celem uczestnictwa w spotkaniu z przedstawicielami szkół zajmującymi się tematyką lotniczą, było zebranie informacji i doświadczenia w przygotowaniu egzaminu zawodowego, poznanie wymagań pracodawców wobec przyszłych absolwentów, skoordynowanie działań mających na celu uzyskanie certyfikatu PART-147, ujednolicenie wymagań wobec bazy dydaktycznej i naznaczenie efektywnej ścieżki kariery do licencji mechanika lotniczego.

Podczas pierwszego dnia konferencji zaprezentowali się przedstawiciele takich organizacji obsługowych jak: Heli One, LOT Aircraft Maintenance Services, Line Tech, Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, PZL – Warszawa-Okęcie, Pratt&Whitney oraz przedstawiciele uczelni wyższych: Ośrodka Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej, Wojskowej Akademii Technicznej, Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

W ramach seminarium możliwe było zwiedzenie Centrum Kształcenia Praktycznego przy Zespole Szkół Mechanicznych, firm obsługowych zlokalizowanych na lotnisku oraz infrastruktury i samego Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Konferencję zakończyło przystąpienie nowych członków, w tym Zespołu Szkół Samochodowych, do Stowarzyszenia Technicznych Szkół Lotniczych.

Czytany 1875 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 17 listopad 2015 18:05
ZSS

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu - 2016

Mapa serwisu

Projekt i wykonanie 2015:   

Ta strona internetowa używa ciasteczek "cookies" dla zapewnienia właściwego działania wszystkich dostępnych funkcji. Jeśli się z tym nie zgadzasz możesz określić sposób przechowywania "cookies" w swojej przeglądarce internetowej. Wiedz jednak, że może to doprowadzić do wstrzymania prawidłowego działania tej strony internetowej.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

We have 12 guests and no members online