17 Lis 2015

V Krajowa Konferencja Technicznych Szkół Lotniczych

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniach 12-14 listopada 2015 r. w Rzeszowie odbyła się V Krajowa Konferencja Technicznych Szkół Lotniczych, zorganizowana przez Stowarzyszenie Technicznych Szkół Lotniczych. W Konferencji udział wzięli kierownik warsztatów szkolnych mgr inż. Paweł Maruszak oraz nauczyciele lotniczych przedmiotów zawodowych: mgr inż. Władysław Staniszewski i mgr inż. Arkadiusz Hernik

Tematem konferencji było: „Tworzenie płaszczyzny wymiany informacji, wiedzy i doświadczenia pomiędzy szkołami i uczelniami oraz lotniczymi organizacjami obsługowymi”

Głównym celem uczestnictwa w spotkaniu z przedstawicielami szkół zajmującymi się tematyką lotniczą, było zebranie informacji i doświadczenia w przygotowaniu egzaminu zawodowego, poznanie wymagań pracodawców wobec przyszłych absolwentów, skoordynowanie działań mających na celu uzyskanie certyfikatu PART-147, ujednolicenie wymagań wobec bazy dydaktycznej i naznaczenie efektywnej ścieżki kariery do licencji mechanika lotniczego.

Podczas pierwszego dnia konferencji zaprezentowali się przedstawiciele takich organizacji obsługowych jak: Heli One, LOT Aircraft Maintenance Services, Line Tech, Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, PZL – Warszawa-Okęcie, Pratt&Whitney oraz przedstawiciele uczelni wyższych: Ośrodka Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej, Wojskowej Akademii Technicznej, Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

W ramach seminarium możliwe było zwiedzenie Centrum Kształcenia Praktycznego przy Zespole Szkół Mechanicznych, firm obsługowych zlokalizowanych na lotnisku oraz infrastruktury i samego Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Konferencję zakończyło przystąpienie nowych członków, w tym Zespołu Szkół Samochodowych, do Stowarzyszenia Technicznych Szkół Lotniczych.

Czytany 2139 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 17 listopad 2015 18:05
ZSS

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu - 2016

Mapa serwisu

Projekt i wykonanie 2015:   

Ta strona internetowa używa ciasteczek "cookies" dla zapewnienia właściwego działania wszystkich dostępnych funkcji. Jeśli się z tym nie zgadzasz możesz określić sposób przechowywania "cookies" w swojej przeglądarce internetowej. Wiedz jednak, że może to doprowadzić do wstrzymania prawidłowego działania tej strony internetowej.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

We have 6 guests and no members online