03 Maj 2016

Wycieczka zawodowa uczniow

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniach 28-29.04.2016 r. odbyła się wycieczka zawodowa uczniów naszej szkoły. Pierwszego dnia zwiedziliśmy zakład produkcji naczep WIELTON oraz Muzeum Samochodów Zabytkowych na Zamku TOPACZ.

W zakładzie nr 1 firmy Wielton pracownicy zapoznali nas z procesem produkcji naczep od momentu przyjęcia półproduktów (blach z huty, osi, zawieszenia, osprzętu elektrycznego, hydraulicznego i pneumatycznego) poprzez kolejne etapy: wycinania, spawania, kształtowania, lakierowania i montażu. Na zakładzie nr 2 mogliśmy obserwować przygotowanie naczepy pod konkretne zamówienie (klienta) oraz końcowy odbiór techniczny.

Następnym punktem tego dnia była wizyta w Muzeum Samochodów Zabytkowych na Zamku Topacz. Mimo niewielkiej powierzchni wystawowej było w nim zgromadzone wiele interesujących eksponatów, które można obejrzeć w galerii zdjęć. Przewodnik muzeum bardzo ciekawie opowiadał o historii pozyskania i odnowy każdego modelu, jednocześnie przedstawiając nieznane nam dotąd fakty o wielu samochodach.

Po bardzo wyczerpującej podróży późnym wieczorem dotarliśmy do urokliwie położonego pensjonatu (miejsce pozbawione INTERNETU i zasięgu sieci GSM), co sprzyjało w spotkaniach integracyjnych.

Drugiego dnia z samego rana profesorowie zafundowali nam krótki, ale bardzo intensywny spacer w góry szlakiem na Wielką Sowę. Później udaliśmy się do fabryki TOYOTA w Wałbrzychu. Po drodze oddaliśmy hołd pamięci Marianowi Bublewiczowi. Jechaliśmy naszym autobusem „prawie nówka” po słynnej „kostce walimskiej”.

W zakładzie Toyota poznaliśmy proces wytwarzania nowoczesnych silników. Zaskoczeniem dla wielu z nas był fakt przeprowadzania intensywnych prób zmontowanych silników oraz przeogromny magazyn z gotowymi do wysyłki silnikami.

Kolejnym etapem naszej podróży w kierunku domu był Zamek Książ. Niektórzy z nas poczuli się jak królowie kosztując wyśmienitego posiłku na dziedzińcu zamku. Inni rozkoszowali się natomiast przepięknymi krajobrazami.

Ostatnim punktem naszej wycieczki była wizyta na posiłku w znanej restauracji sieciowej. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy późnym wieczorem pod budynek szkoły.

W trakcie całej wycieczki (podczas podróży autokarem) prof. Stępniewski przeprowadził konkurs dotyczący zwiedzanych miejsc. Najlepsi i najbardziej spostrzegawczy uczniowie otrzymali niezwykle cenne nagrody.

Liczymy, że zgodnie z zapowiedzią profesorów najbliższa wycieczka zawodowa w tym samym gronie (już trwają zapisy!) odbędzie się na początku nowego roku szkolnego.

Czytany 1662 razy Ostatnio zmieniany piątek, 06 maj 2016 17:31
ZSS

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu - 2016

Mapa serwisu

Projekt i wykonanie 2015:   

Ta strona internetowa używa ciasteczek "cookies" dla zapewnienia właściwego działania wszystkich dostępnych funkcji. Jeśli się z tym nie zgadzasz możesz określić sposób przechowywania "cookies" w swojej przeglądarce internetowej. Wiedz jednak, że może to doprowadzić do wstrzymania prawidłowego działania tej strony internetowej.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

We have 21 guests and no members online