03 Maj 2016

Wycieczka zawodowa uczniow

W dniach 28-29.04.2016 r. odbyła się wycieczka zawodowa uczniów naszej szkoły. Pierwszego dnia zwiedziliśmy zakład produkcji naczep WIELTON oraz Muzeum Samochodów Zabytkowych na Zamku TOPACZ.

W zakładzie nr 1 firmy Wielton pracownicy zapoznali nas z procesem produkcji naczep od momentu przyjęcia półproduktów (blach z huty, osi, zawieszenia, osprzętu elektrycznego, hydraulicznego i pneumatycznego) poprzez kolejne etapy: wycinania, spawania, kształtowania, lakierowania i montażu. Na zakładzie nr 2 mogliśmy obserwować przygotowanie naczepy pod konkretne zamówienie (klienta) oraz końcowy odbiór techniczny.

Następnym punktem tego dnia była wizyta w Muzeum Samochodów Zabytkowych na Zamku Topacz. Mimo niewielkiej powierzchni wystawowej było w nim zgromadzone wiele interesujących eksponatów, które można obejrzeć w galerii zdjęć. Przewodnik muzeum bardzo ciekawie opowiadał o historii pozyskania i odnowy każdego modelu, jednocześnie przedstawiając nieznane nam dotąd fakty o wielu samochodach.

Po bardzo wyczerpującej podróży późnym wieczorem dotarliśmy do urokliwie położonego pensjonatu (miejsce pozbawione INTERNETU i zasięgu sieci GSM), co sprzyjało w spotkaniach integracyjnych.

Drugiego dnia z samego rana profesorowie zafundowali nam krótki, ale bardzo intensywny spacer w góry szlakiem na Wielką Sowę. Później udaliśmy się do fabryki TOYOTA w Wałbrzychu. Po drodze oddaliśmy hołd pamięci Marianowi Bublewiczowi. Jechaliśmy naszym autobusem „prawie nówka” po słynnej „kostce walimskiej”.

W zakładzie Toyota poznaliśmy proces wytwarzania nowoczesnych silników. Zaskoczeniem dla wielu z nas był fakt przeprowadzania intensywnych prób zmontowanych silników oraz przeogromny magazyn z gotowymi do wysyłki silnikami.

Kolejnym etapem naszej podróży w kierunku domu był Zamek Książ. Niektórzy z nas poczuli się jak królowie kosztując wyśmienitego posiłku na dziedzińcu zamku. Inni rozkoszowali się natomiast przepięknymi krajobrazami.

Ostatnim punktem naszej wycieczki była wizyta na posiłku w znanej restauracji sieciowej. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy późnym wieczorem pod budynek szkoły.

W trakcie całej wycieczki (podczas podróży autokarem) prof. Stępniewski przeprowadził konkurs dotyczący zwiedzanych miejsc. Najlepsi i najbardziej spostrzegawczy uczniowie otrzymali niezwykle cenne nagrody.

Liczymy, że zgodnie z zapowiedzią profesorów najbliższa wycieczka zawodowa w tym samym gronie (już trwają zapisy!) odbędzie się na początku nowego roku szkolnego.

Czytany 4560 razy Ostatnio zmieniany piątek, 06 maj 2016 17:31