19 Paź 2016

XXVIII Radomskie Dni Techniki

(1 głos)

Organizacji Technicznej zorganizowała w dniach 17-21 października po raz 28 Radomskie Dni Techniki. Jest to szereg imprez, które prezentują lokalne osiągnięcia w dziedzinie techniki, przemysłu maszynowego i spożywczego oraz w zakresie nauki i oświaty. Podczas inauguracji wręczana jest nagroda Radomski Laur Techniki. Nasza szkoła w tym roku została zgłoszona przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich w kategorii Nauka i Oświata za wkład w rozwój szkolnictwa zawodowego w regionie. Kapituła przyznała naszej szkole Medal. Młodzież ze szkoły uczestniczyła w inauguracji.
Nasi uczniowie brali 19 października udział w Dniu Mechanika. Impreza rozpoczęła się od zwiedzania laboratoriów Instytutu Eksploatacji Pojazdów i Maszyn Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego. Młodzież miała okazję poznać ofertę dydaktyczną uczelni, obejrzeć laboratoria i wysłuchać krótkiego referatu firmy przedstawiciela firmy Kongsberg zajmującej się innowacjami w zakresie ergonomii foteli samochodowych. Druga część imprezy odbyła się Domu Technika. Zostały tam wygłoszone cztery referaty popularnonaukowe, a dwa z nich wygłosili nasi nauczyciele Arkadiusz Hernik i Andrzej Michalczewski.

Czytany 3807 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 30 październik 2016 15:27