12 Paź 2016

Wycieczka zawodowa na targi TRANSEXPO

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniu 12 października 2016r nauczyciele i uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XIII Międzynarodowych Targach Transportu Zbiorowego  TRANSEXPO w Kielcach.

W imprezie tej udział wzięło ponad 90 uczniów szkoły. Mimo niesprzyjającej pogody dotarliśmy szczęśliwie do Kielc i od godziny 10 zwiedzaliśmy hale wystawowe. Na targach prezentowało się wiele firm z branży transportowej
m. in.: ABP BUS&Coach, Auto-Cuby, Automet, Autosan, Cms Auto, EvoBus Polska, Isuzu, Ji Service, Kapena, Maz Auto Poland, Mercus Bus, Otokar,  Scania Polska, Sobiesław Zasada, Solaris Bus&Coach, Solbus, Sor Polska, Ursus Bus, Vdl Bova, Volvo Polska.

Każdy, kto tylko chciał mógł osobiście wcielić się w rolę kierowcy najnowszych modeli pojazdów, np. autobusu Solaris Urbino Electric, czy Solaris Urbino Hybrid lub Volvo 7900Electric Hybrid. Osoby, które chciały poznać historyczne rozwiązania w transporcie mogły powrócić w tamte lata i poczuć się jak kierowca lub pasażer zabytkowego Ikarusa.

Oprócz autobusów mogliśmy poznać najnowsze systemy informacji pasażerskiej, zliczania ilości pasażerów czy nawet innowacyjne przystanki autobusowe.

Dla osób, które interesują się pomocą drogową, autoholowaniem czy wyposażeniem mobilnego lub stacjonarnego warsztatu przygotowana była oddzielna hala wystawowa.

Niektórzy chętni z uczniów (i nauczycieli) brali udział w konkursach tematycznych. Obserwując ich z boku, można stwierdzić, że pytania były trywialne, a główne nagrody rozchodziły się jak „ciepłe bułeczki”.

Niemniej dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska z bogato wyposażonymi autobusami  klasy biznes. W niektórych z nich zaprezentowane wyposażenie  aż zapierało dech w piersiach.

Wycieczka, jak zwykle prowadzona przez ten zespół opiekunów zakończyła się w jednej z restauracji sieciowych. Podsumowując: mimo iż wycieczka była taka krótka, to obfitowała w wiele atrakcji, a nauczyciele już zapowiedzieli zorganizowanie następnego wyjazdu do ...

Czytany 1346 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 08 listopad 2016 11:18
ZSS

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu - 2016

Mapa serwisu

Projekt i wykonanie 2015:   

Ta strona internetowa używa ciasteczek "cookies" dla zapewnienia właściwego działania wszystkich dostępnych funkcji. Jeśli się z tym nie zgadzasz możesz określić sposób przechowywania "cookies" w swojej przeglądarce internetowej. Wiedz jednak, że może to doprowadzić do wstrzymania prawidłowego działania tej strony internetowej.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

We have 19 guests and no members online