09 Mar 2017

IV Międzywojewódzki Turniej Mechaników Samochodowych – 2017

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniu 9 marca 2017 roku w Zespole Szkół Samochodowych w Radomiu odbył się IV Międzywojewódzki Turniej Mechaników Samochodowych. Udział w tej imprezie wzięło ponad 50 uczniów ze szkół o profilu samochodowym bądź technicznym z: Gąbina, Iłży, Miętnego, Nowego Dworu Mazowieckiego, Otwocka, Przysuchy, Radomia, Rybnika. Uczestnicy przystąpili do turnieju w podziale na dwie kategorie: szkoły zasadnicze i technika. W pierwszym etapie do rozwiązania był test teoretyczny związany z motoryzacją oraz techniką. Najlepsi uczniowie z poszczególnych kategorii turnieju (po 5 osób w każdej kategorii) przystąpili do ścisłego finału, w którym zmierzyli się z zadaniami praktycznymi. Ten etap sprawdzał ich umiejętności zawodowe, między innymi: rozpoznawanie elementów układu klimatyzacji pojazdu, określanie stopnia zużycia wałka rozrządu, rozpoznawanie i oznaczanie żarówek samochodowych. Poziom uczestników był bardzo wysoki, a o najwyższym miejscu w turnieju zdecydował czas oddania testu pisemnego, gdyż dwaj uczestnicy uzyskali taką samą liczbę punktów z zadań praktycznych. W tym miejscu składamy oczywiście gratulacje dla zwycięzców turnieju oraz podziękowania dla opiekunów uczniów, którzy im towarzyszyli.

Oprócz rywalizacji o miano najlepszego mechanika wszyscy uczestnicy mogli pogłębić swoją wiedzę uczestnicząc w wykładzie dr inż. Andrzeja Michalczewskiego. Tematem prelekcji był „Rozwój konstrukcji motocykli”.

Podziękowania składamy również naszym partnerom i sponsorom, którzy bardzo hojnie nagrodzili zwycięzców, a także przygotowali drobne upominki dla wszystkich uczestników turnieju.

Poniżej przedstawiamy klasyfikację końcową IV Międzywojewódzkiego Turnieju Mechaników Samochodowych

Kategoria TECHNIKUM

Miejsce 1 Radosław Burek (Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu).

Miejsce 2 Bartłomiej Niziołek (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłży).

Miejsce 3 Paweł Smolaga (Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu).

Miejsce 4 Jacek Michelis (Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim).

Miejsce 5 Jacek Dybcio (Zespół Szkół CKP i CKU w Miętnem).

 Kategoria ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

Miejsce 1. Jarosław Kawiński (Zespół Szkół Zawodowych im. mjr. H. Dobrzańskiego „Hubala” w Radomiu).

Miejsce 2. Radosław Figura (Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu).

Miejsce 3. Piotr Więckowski (Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim).

Miejsce 4. Tomasz Ziomek (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłży).

Miejsce 5. Grzegorz Szpondowski (Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim).

 

Czytany 638 razy Ostatnio zmieniany piątek, 17 marzec 2017 18:44
ZSS

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu - 2016

Mapa serwisu

Projekt i wykonanie 2015:   

Ta strona internetowa używa ciasteczek "cookies" dla zapewnienia właściwego działania wszystkich dostępnych funkcji. Jeśli się z tym nie zgadzasz możesz określić sposób przechowywania "cookies" w swojej przeglądarce internetowej. Wiedz jednak, że może to doprowadzić do wstrzymania prawidłowego działania tej strony internetowej.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

We have 6 guests and no members online