09 Mar 2017

IV Międzywojewódzki Turniej Mechaników Samochodowych – 2017

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniu 9 marca 2017 roku w Zespole Szkół Samochodowych w Radomiu odbył się IV Międzywojewódzki Turniej Mechaników Samochodowych. Udział w tej imprezie wzięło ponad 50 uczniów ze szkół o profilu samochodowym bądź technicznym z: Gąbina, Iłży, Miętnego, Nowego Dworu Mazowieckiego, Otwocka, Przysuchy, Radomia, Rybnika. Uczestnicy przystąpili do turnieju w podziale na dwie kategorie: szkoły zasadnicze i technika. W pierwszym etapie do rozwiązania był test teoretyczny związany z motoryzacją oraz techniką. Najlepsi uczniowie z poszczególnych kategorii turnieju (po 5 osób w każdej kategorii) przystąpili do ścisłego finału, w którym zmierzyli się z zadaniami praktycznymi. Ten etap sprawdzał ich umiejętności zawodowe, między innymi: rozpoznawanie elementów układu klimatyzacji pojazdu, określanie stopnia zużycia wałka rozrządu, rozpoznawanie i oznaczanie żarówek samochodowych. Poziom uczestników był bardzo wysoki, a o najwyższym miejscu w turnieju zdecydował czas oddania testu pisemnego, gdyż dwaj uczestnicy uzyskali taką samą liczbę punktów z zadań praktycznych. W tym miejscu składamy oczywiście gratulacje dla zwycięzców turnieju oraz podziękowania dla opiekunów uczniów, którzy im towarzyszyli.

Oprócz rywalizacji o miano najlepszego mechanika wszyscy uczestnicy mogli pogłębić swoją wiedzę uczestnicząc w wykładzie dr inż. Andrzeja Michalczewskiego. Tematem prelekcji był „Rozwój konstrukcji motocykli”.

Podziękowania składamy również naszym partnerom i sponsorom, którzy bardzo hojnie nagrodzili zwycięzców, a także przygotowali drobne upominki dla wszystkich uczestników turnieju.

Poniżej przedstawiamy klasyfikację końcową IV Międzywojewódzkiego Turnieju Mechaników Samochodowych

Kategoria TECHNIKUM

Miejsce 1 Radosław Burek (Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu).

Miejsce 2 Bartłomiej Niziołek (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłży).

Miejsce 3 Paweł Smolaga (Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu).

Miejsce 4 Jacek Michelis (Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim).

Miejsce 5 Jacek Dybcio (Zespół Szkół CKP i CKU w Miętnem).

 Kategoria ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

Miejsce 1. Jarosław Kawiński (Zespół Szkół Zawodowych im. mjr. H. Dobrzańskiego „Hubala” w Radomiu).

Miejsce 2. Radosław Figura (Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu).

Miejsce 3. Piotr Więckowski (Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim).

Miejsce 4. Tomasz Ziomek (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłży).

Miejsce 5. Grzegorz Szpondowski (Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim).

 

Czytany 1271 razy Ostatnio zmieniany piątek, 17 marzec 2017 18:44
ZSS

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu - 2016

Mapa serwisu

Projekt i wykonanie 2015:   

Ta strona internetowa używa ciasteczek "cookies" dla zapewnienia właściwego działania wszystkich dostępnych funkcji. Jeśli się z tym nie zgadzasz możesz określić sposób przechowywania "cookies" w swojej przeglądarce internetowej. Wiedz jednak, że może to doprowadzić do wstrzymania prawidłowego działania tej strony internetowej.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

We have 32 guests and no members online