04 Paź 2017

Pokazy fizyczne na UMCS w Lublinie

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Corocznie we wrześniu, Instytut Fizyki UMCS oraz Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Fizycznego, organizują „Pokazy z Fizyki” dla uczniów. Ideą pokazów jest popularyzacja fizyki poprzez prezentację tematycznie dobranych, ciekawych, a nieraz wręcz fascynujących młodzież eksperymentów fizycznych.

Prezentowane  są zarówno doświadczenia trudne lub niemożliwe do wykonania w warunkach szkolnych, jak i te, które przy pomocy prostych środków można przeprowadzić we własnym  zakresie.

Wyjazdy na pokazy stały się tradycją dla naszej szkoły. W tym roku również skorzystaliśmy z oferty UMCS  - w piątek 29.09.2017  klasa uczniów   2 c pod opieką nauczycieli  E. Rembiś i M. Romanowskiego wybrała się na pokazy z fizyki do Lublina.

 Eksperymenty były przeprowadzone w sposób interesujący i zrozumiały dla odbiorców. Mogliśmy zaobserwować, jak i gdzie można wykorzystać fizykę w codziennym życiu.

Czytany 1089 razy
ZSS

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu - 2016

Mapa serwisu

Projekt i wykonanie 2015:   

Ta strona internetowa używa ciasteczek "cookies" dla zapewnienia właściwego działania wszystkich dostępnych funkcji. Jeśli się z tym nie zgadzasz możesz określić sposób przechowywania "cookies" w swojej przeglądarce internetowej. Wiedz jednak, że może to doprowadzić do wstrzymania prawidłowego działania tej strony internetowej.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

We have 17 guests and no members online