07 Paź 2015

Wycieczka do 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

W dniu 7.10.2015r. uczniowie klas 1ml, 2ml i 4ml, pod opieką nauczycieli: mgr Dagmary Durasiewicz, mgr inż. Andrzeja Fokta, mgr inż. Władysława Staniszewskiego i mgr inż. Arkadiusza Hernika odbyli wycieczkę do 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim.

Pobyt w bazie wojskowej zaczęliśmy od zwiedzenia sali tradycji jednostki, krótkiej lekcji historii i zapoznania z typami samolotów eksploatowanych w jednostce na przestrzeni lat.

Właściwa część wycieczki zaczęła się na płycie pobliskiego lotniska. Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w obsłudze samolotów MiG 29 w schronohangarze, a następnie na hangarze obsługowym główny inżynier omówił konstrukcje samolotu, zakres obsług i remontów oraz udzielił wyczerpujących odpowiedzi na pytania uczniów.

Dużą popularnością cieszył się samolot pasażerski TU 154M w wersji LUX o numerze bocznym 102 z 36 SPLT.

W spadochroniarni mieliśmy możliwość dokładnego obejrzenia różnych rodzajów ubioru pilota, włącznie z pełnym kombinezonem przeciwprzeciążeniowym.

Zakończeniem wycieczki była wizyta u sokolnika.

Czytany 1499 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 08 październik 2015 21:15
ZSS

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu - 2016

Mapa serwisu

Projekt i wykonanie 2015:   

Ta strona internetowa używa ciasteczek "cookies" dla zapewnienia właściwego działania wszystkich dostępnych funkcji. Jeśli się z tym nie zgadzasz możesz określić sposób przechowywania "cookies" w swojej przeglądarce internetowej. Wiedz jednak, że może to doprowadzić do wstrzymania prawidłowego działania tej strony internetowej.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

We have 39 guests and no members online