17 Paź 2015

Dzień Nauczyciela w „Samochodówce”

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół Samochodowych im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Radomiu uczcili Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie postarali się nie tylko o szczere życzenia, ale również o dobry nastrój.

Dzień Edukacji Narodowej, nazywany Dniem Nauczyciela, obchodzony jest w Polsce od ponad 40 lat. Jednak jego historia sięga 1957 r., gdy podczas Światowej Konferencji Nauczycielskiej w Warszawie ustalono, że 20 listopada będzie Międzynarodowym Dniem Karty Nauczyciela i świętem nauczycieli. Oficjalnie Dzień Nauczyciela wprowadzono jednak dopiero w 1972 roku, ustanawiając jego datę na dzień rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej (14 października 1773 roku, z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego powołano Komisję Edukacji Narodowej).

W radomskiej „Samochodówce”, jak w większości szkół również uczczono Dzień Edukacji Narodowej. W czasie uroczystej akademii Anna Stańczyk, Dyrektor Szkoły złożyła wszystkim nauczycielom i pracownikom serdeczne życzenia. Wyróżniła także grupę pracowników nagrodami dyrektora. Do życzeń dołączyła się Monika Staniszewska, przewodnicząca Rady Rodziców. Swobodniejszą formę miały życzenia złożone przez uczniów. W humorystyczny sposób przedstawili własną wizję historii edukacji. Przedstawienie bardzo spodobało się nauczycielom, a zwłaszcza przedstawiony w nim nieco wyidealizowany obraz uczniów „Samochodówki” oraz ich podejścia do nauki.

Czytany 2141 razy
ZSS

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu - 2016

Mapa serwisu

Projekt i wykonanie 2015:   

Ta strona internetowa używa ciasteczek "cookies" dla zapewnienia właściwego działania wszystkich dostępnych funkcji. Jeśli się z tym nie zgadzasz możesz określić sposób przechowywania "cookies" w swojej przeglądarce internetowej. Wiedz jednak, że może to doprowadzić do wstrzymania prawidłowego działania tej strony internetowej.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

We have 20 guests and no members online