06 Lis 2015

ZADUSZKI SZKOLNE

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Nie umiera ten,

kto trwa w pamięci żywych”.

 Jan Twardowski

Listopad jest szczególnym miesiącem pamięci o tych, których nie ma już wśród nas. Przychodzimy na cmentarze, zapalamy znicze, wzdychamy, tęsknimy i…odchodzimy. W scenerię zadumy i refleksji wpisują się już tradycyjnie
w naszej szkole Zaduszki. 5 listopada 2015 r. nauczyciele i uczniowie naszej szkoły zgromadzili się w bibliotece szkolnej, by wspomnieć zmarłych nauczycieli, pracowników, uczniów i absolwentów oraz modlić się w ich intencji. W tej chwili wspólnej zadumy uczestniczyła też pani Barbara Maślanka –emerytowana nauczycielka matematyki w naszej szkole.

Po krótkim programie artystycznym przygotowanym przez uczniów kl. 1ml i 3a, modlitwę poprowadził ksiądz Robert Matysiak. Następnie wyczytano imiona i nazwiska osób zmarłych, które były związane z naszą szkoła. To ważne wydarzenie było okazją nie tylko do modlitwy za zmarłych, ale także do zastanowienia się nad naszym przeżywaniem doczesności. Nastrój spotkania podkreślała muzyka oraz prezentacja multimedialna prezentująca groby naszych zmarłych i palące się na nich znicze z logo szkoły.

Spotkanie przygotowały: Małgorzata Tundziowska, Elżbieta Wróbel, Edyta Maciaszczyk, Monika Wójtowicz.

 

Czytany 1888 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 16 listopad 2015 08:44
ZSS

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu - 2016

Mapa serwisu

Projekt i wykonanie 2015:   

Ta strona internetowa używa ciasteczek "cookies" dla zapewnienia właściwego działania wszystkich dostępnych funkcji. Jeśli się z tym nie zgadzasz możesz określić sposób przechowywania "cookies" w swojej przeglądarce internetowej. Wiedz jednak, że może to doprowadzić do wstrzymania prawidłowego działania tej strony internetowej.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

We have 25 guests and no members online